חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ארמון הפרלמנט בבוקרשט

אחד המבנים המעניינים ביותר במזרח אירופה!

גלו את האולמות הגדולים, חללי הפנים הייחודיים והקישוטים המפוארים

לחוות את אחת האטרקציות המובילות במהלך ביקורך בבוקרשט, עם ביקור מתוכנן עם כרטיס שמקנה כניסה מהירה בארמון הפרלמנט.

הארמון הוזמן על ידי ניקולאי צ'אוסקו, הדיקטטור של רומניה הקומוניסטית והוא נבנה בין השנים 1984-1997.

החל בתקופה האפלה ביותר של הקומוניזם, החלום המטורף של צ'אושסקו הפך לבניין הגדול באירופה ולבניין השני בגודלו בעולם.

התחל את הביקור על ידי דילוג על התור עם כרטיס הכניסה המהירה שלך. הכירו את המדריך הרשמי של הפרלמנט של בוקרשט, והתחילו לחקור את פנים הבניין. לטבול את עצמך בהיסטוריה ובמציאות העכשווית של הבניין הייחודי הזה במהלך סיור שובה לב שמכסה 3 מפלסים של הבניין.

מתחילים בקומת הקרקע שבה נמצאת הכניסה. ללמוד עובדות מהפנטות כולל איך לארמון יש גובה של 84 מטר (276 רגל), שטח רצפה של 365,000 מטרים רבועים (3,930,000 רגל רבוע), וכיצד הוא הבניין הכבד ביותר בעולם.

לאחר מכן, עלו לקומה הראשונה, שם ממוקמים חדרי הישיבות הראשיים יחד עם אולם נשפים.

בעודכם מתפעלים מהפנים והארכיטקטורה, גלו כיצד הבניין מכיל כמעט 500 נברשות, למעלה מ-1400 מראות ואורות תקרה, 35 מיליון רגל מעוקב של שיש ו-32 מיליון רגל מעוקב של עץ יחד עם שטיחים ועיטורים אחרים הופכים את הבניין הזה לבניין זה. מקום שאין כמותו.

הקשיבו לעובדות מטלטלות אחרות, כולל איך לבניין יש 8 מפלסים תת-קרקעיים, האחרון שבהם הוא בונקר גרעיני, המקושר למוסדות המדינה הראשיים באמצעות 20 ק"מ של קטקומבות.

סיימו את הסיור במפלס השני, שם המרפסת תציע לכם נופים נהדרים של שדרת המזרקות.

ארמון הפרלמנט של בוקרשט ממוקם במרכז בוקרשט. הוא נבנה בין 1883 ל-1886 בפקודת המלך קרול הראשון. סגנון הבניין אקלקטי, כולל אלמנטים מסגנונות ניאו-קלאסיים וגם בסגנון ניאו-בארוק. והוא סמל להיסטוריה של רומניה.

ארמון הפרלמנט בבוקרשט נחשב לאחד המבנים החשובים ברומניה. הוא שימש כמקום מפגש לקבוצות רבות ושונות לאורך ההיסטוריה שלה, כולל מספר מפלגות פוליטיות, קבוצות דתיות ואחרות.

ארמון הפרלמנט בבוקרשט הוא חלק מהמתחם בו שוכן הפרלמנט של רומניה, בשטח כולל של 7,500 מ"ר.

הארמון נבנה בסוף המאה ה-19 ונחנך ב-1 בדצמבר 1900. הוא תוכנן על ידי האדריכלים ויקטור פרונאריו, שתכנן גם את התיאטרון הלאומי הרומני, ארמון IC Brătianu ומבנים נוספים בבוקרשט, ודימיטרי ליאונידה סטורדזה.

הוא שימש כמוזיאון מאז 1987 כאשר הוא נפתח לציבור לאחר שהיה סגור במשך זמן מה בשל אילוצים כספיים. הוא רשום כאנדרטה היסטורית מאז שנת 2000.

ארמון הפרלמנט של בוקרשט הוא מקום מושבו של הפרלמנט הרומני עד היום!

הארמון הוא בניין גדול עם תכנית קרקע מלבנית, באורך של למעלה מ-240 מטר מכל צד ומשתרע על שטח של כ-7500 מ"ר. החזית הקדמית כוללת שלושה חלונות גדולים מכל צד, עליהם גגונים משולשים עם עיטורי ברונזה מוזהבים, בעוד שבמרכזו מגדל גבוה עטור כיפה בקוטר של קצת יותר מ-46 מטרים.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבוקרשט מתחילה כאן

דילוג לתוכן